نیروی عضلانی اخبار سرباز سربازی دانشگاه

نیروی عضلانی: اخبار سرباز سربازی دانشگاه دانشگاه خبر دانشگاه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پرداخت تدريجي به٢ ميليون سپرده‌گذار

عزم جدی قوای سه گانه جهت برطرف مسئله سپرده گذاران موسسات غیر مجاز؛ این شاه بیت گفته های یک مقام ارشد اجرایی و همچنین یک عضو هیات رئیسه مجلس بود. به رغم اینکه در

پرداخت تدريجي به٢ ميليون سپرده‌گذار

پرداخت تدريجي به٢ ميليون سپرده گذار

عبارات مهم : میلیون

عزم جدی قوای سه گانه جهت برطرف مسئله سپرده گذاران موسسات غیر مجاز؛ این شاه بیت گفته های یک مقام ارشد اجرایی و همچنین یک عضو هیات رئیسه مجلس بود. به رغم اینکه در یکی دو سال اخیر گام های بلندی جهت برطرف مشکلی که اقتصاد کشور را به چالش کشیده برداشته شده است هست، ولی همچنان تعدادی از شهروندان به عنوان مالباخته در مکان های متفاوت تجمع می کنند و خواستار پیگیری به وضعیتشان هستند. ماجرای موسسات غیرمجاز به سال ها پیش برمی گردد. در دهه 80 و اوایل دهه 90 این موسسات مانند قارچ رشد کردند.

پرداخت تدريجي به٢ ميليون سپرده‌گذار

وعده دادن سود های اوج به مشتریان بسیاری را وسوسه کرد تا پول خود را در این موسسات سپرده گذاری کنند، حال آنکه یک دو دو تا چهارتای راحت اثبات می کرد این نوع سود دهی سر انجام به بن بست می رسد. از پیش معلوم بود که این موسسات ورشکسته می شوند، ولی شهروندان همچنان بی توجه به این هشدار ها پول خود را به آنها سپردند تا نهایتا اوضاع به این صورت شد که تعداد قابل توجهی از آنها اعلام کردند نمی توانند پول دریافت شده است را بعد بدهند. هر چند باید جهت برطرف چنین مشکلی شرکت های متفاوت ورود می کردند و در شرایطی که بانک مرکزی در دولت یازدهم رسما اعلام کرده بود مسئولیتی در قبال سپرده گذاری در موسسات غیر مجاز نمی پذیرد، ولی تلاش شد مسئولیت این کار بر عهده دولت بیفتد. ناگفته پیداست دولت به تنهایی قادر به پاسخگویی در این زمینه نیست و بر این اساس بود که پای قوای دیگر نیز به بازی کشانده شد و اکنون بر اساس توافقات حاصل شده است قرار است با همکاری سه قوه آخر بساط غیر مجاز ها برچیده شود.

وعده دولت

عزم جدی قوای سه گانه جهت برطرف مسئله سپرده گذاران موسسات غیر مجاز؛ این شاه بیت گفته های یک مقام ارشد اجرایی و همچنین یک عضو هیات رئیسه مجلس بود. به رغم اینکه در

معاون اقتصادی مدیر جمهوری از حل مسئله یک میلیون و 200 هزار سپرده گذار موسسات مالی غیرمجاز خبر داد و گفت: این عنوان باعث سرمایه گذاری زیاد مردم در بانک ها شده است هست. محمد نهاوندیان راجع به آخرین اوضاع سپرده گذاران موسسات مالی غیرمجاز افزود: دو هفته پیش اعلام کردم که کمیته منتخب سران سه قوه تصمیم به تعیین وظیفه سپرده گذاران گرفته است و این تصمیم جهت تایید نهایی به سران سه قوه ارسال می شود و ظرف هفته آینده راجع به سه موسسه غیرمجاز باقیمانده تصمیم گیری می شود. او ادامه داد: در دو هفته گذشته، این روال کاری انجام شد و روزهای پنجشنبه و جمعه (2 و 3 آذر) اطلاعیه های مربوطه به وسیله بانک ها و موسسات اعتباری معین صادر شد.

نهاوندیان با بیان اینکه جهت سپرده گذاران فرشتگان، و تعاونی های افضل توس، وحدت و البرز ایرانیان تصمیم گیری شده است و جدول زمانی تعیین شد، گفت: پرداخت ها طبق جدول زمانبندی شروع شده است است و به این ترتیب تردید و این نگرانی که بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر از هموطنان ما را درگیر کرده بود، برطرف می شود. معاون اقتصادی مدیر جمهور خاطرنشان کرد: با تصمیمی که گرفته شد، بانک مرکزی به میدان آمد و چون دارایی های این بنگاه ها باید نقد و پرداخت می شد، زمانبر بود ولی با خط اعتباری که بانک مرکزی تخصیص داد، سپرده های مردم با سود قانونی متعارف 15 درصد به این افراد پرداخت شد. او تصریح کرد: کسانی که تا سقف 100 میلیون تومان سپرده دارند، پول خود را با سود قانونی آن دریافت می کنند و سپرده گذارانی که میزان سپرده آنها بیش از این رقم است می توانند تا همین سقف اعلام شده، دریافت کنند. نهاوندیان با بیان اینکه در این مرحله مسئله یک میلیون و 300 هزار سپرده گذار برطرف می شود، گفت: البته بقیه بدهی های آنها به وسیله این موسسات باید حتما با نقد کردن دارایی های آنها پرداخت شود و باید جهت آنها تعیین تکلیفی صورت گیرد.

معاون مدیر جمهوری عنوان موسسات غیرمجاز را امری عبرت آموز جهت مردم دانست و گفت: مردم باید بدانند، ریسک قیمت های بالای سود، بالاست که نتیجه آن را در عنوان موسسات غیرمجاز می بینیم. او خاطرنشان کرد که این موسسات در وقت فعالیت خود در نظام پولی کشور ایجاد اخلال کردند، ولی از وقت ساماندهی این موسسات، قیمت سود در بازار بین بانکی از 28 درصد به حدود 18 درصد کم کردن یافته و حتی در قیمت سود اوراق منتشره از سوی دولت نیز اثر کرده هست. نهاوندیان گفت: آماره سپرده های بانکی در مهر امسال نسبت به مهر پارسال از زیاد کردن 21 درصدی سپرده های مردم حکایت دارد که نشان می دهد مردم به نظام بانکی اعتماد دارند. او تاکید کرد: نتیجه این اعتماد به نظام بانکی این است که تسهیلات دهی بانک ها به بخش تولید کشور 20 درصد زیاد کردن یافته است.

پرداخت تدريجي به٢ ميليون سپرده‌گذار

وعده مجلس

همزمان سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: قوای سه گانه عزم جدی جهت حل مسئله سپرده گذاران موسسات اعتباری دارند.به گزارش منزل ملت، بهروز نعمتی عنوان کرد: دولت، مجلس و قوه قضائیه به طور جدی به دنبال حل مسئله سپرده گذاران موسسات اعتباری هستند و کارها خوبی نیز در این زمینه انجام شده است هست. او با بیان اینکه موسسه اعتباری کاسپین اقدام به پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان به تمامی سپرده گذاران کرده هست، اظهارداشت: مراحل اجرایی پرداخت بدهی به سپرده گذاران موسسات اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون تومان نیز با تصمیماتی که در بانک مرکزی و سه قوه اتخاذ شده، شروع شده است است و جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه جهت سپرده گذاران وجود ندارد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس با ابراز تاسف از اینکه رسانه ها به خوبی به عنوان روند پرداخت بدهی به سپرده گذاران موسسات اعتباری نپرداختند، افزود: کارها مطلوبی در زمینه پرداحت بدهی به سپرده گذاران موسسات اعتباری انجام شده است که مورد نیاز است فضای رسانه ای به سمت آرامش و امیدبخشی پیش رود. نعمتی در ادامه به کارها انجام شده است در دیگر موسسات اعتباری، به جز کاسپین جهت پرداخت بدهی سپرده گذاران موسسات اعتباری اشاره و تصریح کرد: دیگر موسسات اعتباری به جز کاسپین نیز تاکنون به تمامی سپرده گذاران یک صد میلیون تومان پرداخت کرده اند.

عزم جدی قوای سه گانه جهت برطرف مسئله سپرده گذاران موسسات غیر مجاز؛ این شاه بیت گفته های یک مقام ارشد اجرایی و همچنین یک عضو هیات رئیسه مجلس بود. به رغم اینکه در

منبع: آرمان

پرداخت تدريجي به٢ ميليون سپرده‌گذار

واژه های کلیدی: میلیون | غیرمجاز | 100 میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz